Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
Konradowa 2
48-303 Nysa
tel. 774310499

Kierownik: Andrzej Jakubiszak


Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej zostało utworzone na podstawie Uchwały Rady Miejskiej Nr LV/377/94 z dn. 26 kwietnia 1994r.
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej jest schroniskiem międzygminnym utworzonym przez
6 gmin (Nysa, Otmuchów, Paczków Skoroszyce, Głuchołazy i Prudnik). Wymienione gminy partycypują proporcjonalnie do swojej wielkości w kosztach utrzymania schroniska na podstawie zawartych umów.

Prowadzącym schronisko jest Gmina Nysa a schronisko jest częścią Urzędu Miejskiego w Nysie.Psy przebywające w schronisku pochodzą z terenów gmin partycypujących w kosztach jego utrzymania i są wyłapywane przez pracowników schroniska w ramach zawartych umów.
Siedzibą schroniska jest obiekt komunalny po byłej szkole podstawowej, usytuowany  na  działce  o  pow. 0,26 ha  we  wsi  Konradowa. Budynek  szkoły w 1994 roku zaadaptowano  na  cele schroniska oraz biurowo-socjalne, znajdują  się  tam:  pokój dla lekarza weterynarii, pomieszczenie  wydawania 
i  przyjmowania  psów, kuchnia z  zapleczem  magazynowym, kotłownia  oraz  część  mieszkalna.
Na terenie schroniska znajdują się 4 boksy dla psów, które podzielone są na 13 wybiegów. Średni stan psów kształtuje się na poziomie 60-70 szt.

 

Informację wytworzył lub odpowiada za treść Edyta Bednarska-Kolbiarz dnia 05.01.2005
Opublikowana przez Edyta Bednarska-Kolbiarz dnia 05.01.2005. Odsłon 368, Wersja 1drukuj
 
Początek strony