- Władze gminne
- Rada Miejska
- Komisje RM
Komisje RM
Przedmiot działania Komisji Rady Miejskiej:
1) Komisja Rewizyjna - do dokonywania zadań z zakresu opiniowania wykonania budżetu Gminy, występowania z wnioskiem do Rady w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi, kontrolowania działalności Burmistrza, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych Gminy, wykonywania innych zadań zleconych przez Radę w zakresie kontroli oraz opiniowania wniosków w sprawie odwołania Burmistrza z innej przyczyny niż nieudzielenie absolutorium,
2) Komisja Rozwoju Gospodarczego i Finansów - do dokonywania zadań z zakresu: promocji gminy, budownictwa, budżetu i finansów, współpracy z zagranicą, handlu, usług i integracji z Unią Europejską,
3) Komisja Oświaty i Spraw Socjalnych - do wykonywania zadań z zakresu oświaty i współpracy z organizacjami wyższej użyteczności, ochrony zdrowia, spraw socjalnych i opieki społecznej,
4) Komisja Urbanistyki i Rolnictwa - do wykonywani zadań z zakresu planowania przestrzennego, gospodarki terenami, gospodarki komunalnej i mieszkaniowej, infrastruktury komunalnej, komunikacji publicznej i przekształceń jednostek komunalnych oraz rolnictwa, przetwórstwa rolno - spożywczego, ochrony środowiska i ekologii,
5) Komisja Kultury i Kultury Fizycznej - do wykonywania zadań z zakresu kultury, sportu, rekreacji i turystyki.
Skład Komisji Rady Miejskiej :
1. Komisja Rewizyjna:
1) Stanisław Arczyński
2) Leszek Bucki
3) Feliks Kamienik
4) Wojciech Kawecki
5) Wiesław Michoń
6) Jan Podpora
7) Janusz Smagoń - przewodniczący komisji
2. Komisja Rozwoju Gospodarczego i Finansów:
1) Leszek Bucki
2) Stanisław Czepiel
3) Jan Kanonowicz
4) Wiesław Michoń
5) Stanisława Miza
6) Janusz Sanocki - przewodniczący komisji
7) Ryszard Wajdzik
3. Komisja Oświaty i Spraw Socjalnych:
1) Wanda Dłuszyńska - Janik
2) Marian Pasieka
3) Stanisław Połosak
4) Stanisław Rogulski
5) Janusz Sanocki
6) Danuta Wąsowicz - Hołota - przewodnicząca komisji
7) Ryszard Zabielski
4. Komisja Urbanistyki i Rolnictwa:
1) Stanisław Czepiel
2) Maciej Janusz
3) Feliks Kamienik - przewodniczący komisji
4) Jan Kanonowicz
5) Jan Podpora
6) Janusz Smagoń
7) Wiesław Tokarz
5. Komisja Kultury i Kultury Fizycznej:
1) Wanda Dłuszyńska - Janik
2) Maciej Janusz - przewodniczący komisji
3) Monika Kamińska
4) Marian Pasieka
5) Ryszard Wjadzik
6) Danuta Wąsowicz - Hołota
7) Adam Wieczorek